Zo’n 80% van de Nederlanders stelt aankopen niet uit tot Black Friday | Overstappen.nl
Skip to content
Zo’n 80% van de Nederlanders stelt aankopen niet uit tot Black Friday
Internet
28 oktober 2026

Zo’n 80% van de Nederlanders stelt aankopen niet uit tot Black Friday

Leestijd: 2 minuten • Laatste update: 28 oktober 2026
Geen reacties
Fleur de Ligt
Geschreven door
Fleur de Ligt
Telecomexpert

Black Friday bepaalt voor de meeste Nederlanders niet wanneer zij iets kopen. Van de consumenten stelt zo’n 80% geen enkele aankoop uit tot de kortingsdag op 27 november. Dat blijkt uit onderzoek van vergelijkingswebsite Overstappen.nl. Wie wel wacht, wacht vrijwel altijd op een eenmalige aankoop, zoals huishoudelijke apparaten of elektronica. Abonnementen voor internet en mobiel komen bij 2,5% van de consumenten in beeld, terwijl juist daar een besparing elke maand terugkomt.

Vooral elektronica wordt uitgesteld

Elektronica is het enige product waarvoor een noemenswaardige groep de aankoop uitstelt: 14% wacht met de aanschaf van een televisie, laptop of smartphone tot eind november. Daarna volgen huishoudelijke apparaten met 9,3% en kleding en mode-accessoires met 4,5%.

De rest van de categorieën blijft onder de vijf procent. Schoonheidsproducten en speelgoed staan beide op 3%, internet- en mobiele abonnementen op 2,5% en meubels en interieur op 2%. Daarmee concentreert het uitstelgedrag zich op een smalle groep producten.

Jongeren stellen vijf keer vaker een aankoop uit dan 55-plussers

Het verschil tussen leeftijdsgroepen is groot. Van de 18- tot 34-jarigen stelt de helft minstens één aankoop uit tot Black Friday. Bij 35- tot 54-jarigen gaat het om 26% en bij 55-plussers om 10%.

Datzelfde patroon komt terug bij elektronica. In de groep van 18 tot 34 jaar wacht 40% op een kortingsmoment voor een televisie, laptop of smartphone. Bij 55-plussers is dat slechts 6%.

Eenmalige korting tegenover maandelijkse besparing

Wie wel wacht, richt zich op een aankoop die een keer plaatsvindt, zoals bijvoorbeeld een televisie. Een internet abonnement wordt veel minder vaak uitgesteld, terwijl die korting vaak langer doorloopt. Die afweging komt weinig terug. Eerdere berekeningen van Overstappen.nl van vorig jaar laten zien wat die groep misloopt: bij een internet- en tv abonnement met 100 Mbit/s kwam de besparing tijdens Black Friday vorig jaar uit op gemiddeld € 314,- per jaar. Bij een snelheid van 1 Gbit/s bedroeg de besparing gemiddeld € 393,60 per jaar.

Let op de totaalprijs bij internet abonnementen

Hoewel de Black Friday acties een grote besparing kunnen opleveren bij internet abonnementen, is het wel belangrijk om naar de kosten van de gehele looptijd te kijken.

“Een actieprijs geldt vaak de eerste zes of twaalf maanden, terwijl het contract daarna doorloopt tegen het normale tarief. De prijs over de volledige looptijd bepaalt uiteindelijk wat je betaalt, niet de prijs van de eerste paar maanden met korting. Houd daar dus rekening mee bij het afsluiten.”
Fleur de Ligt
Fleur de Ligt
Telecomexpert
Geschreven door
Fleur de Ligt
Fleur de Ligt
Telecomexpert
Laatste update: 28 oktober 2026
Over Fleur de Ligt

Als Telecomexpert bij Overstappen.nl zorgt Fleur ervoor dat de telecomvergelijker goed werkt, makkelijk te gebruiken is en genoeg keuze biedt, zodat je snel een passend internet- of mobiel abonnement kunt vinden. Daarnaast voorziet zij overstappers van de belangrijkste informatie over de telecommarkt.

Reacties

Schrijf een reactie

Je e-mailadres wordt niet getoond.

Andere berichten

Deurbel internet abonnement deurverkopers
Internet
22 september 2026

Eén op de vijf krijgt internetverkoper aan de deur, slechts 1% sluit er een contract af

Bijna 20% van de Nederlanders kreeg de afgelopen tijd een verkoper van internetabonnementen aan de deur. Van hen sloot 5% daadwerkelijk een contract af. Dat blijkt uit onderzoek door vergelijkingswebsite Overstappen.nl. Ruim acht op de tien bezochte huishoudens noemt het bezoek vervelend. Sinds 1 juli 2026 mogen bedrijven consumenten niet meer ongevraagd bellen met een verkoopaanbod, terwijl verkoop aan de deur wel is toegestaan. Daarmee levert deurverkoop de telecomsector weinig klanten op, terwijl het kanaal aan belang wint en bij een grote groep consumenten irritatie oproept.

Driekwart Nederlanders vergelijkt internetabonnement en blijft toch bij dezelfde provider
Internet
3 september 2026

Driekwart Nederlanders vergelijkt internetabonnement en blijft toch bij dezelfde provider

Van de Nederlanders die dit jaar hun internetabonnement (of internet- en tv-abonnement) vergeleken, stapte 26% daadwerkelijk over naar een andere provider. De overige driekwart legde internetaanbiedingen naast elkaar en bleef vervolgens bij hun huidige provider. Dat blijkt uit onderzoek van vergelijkingswebsite Overstappen.nl. Daarnaast gaf 45% aan het abonnement helemaal niet te hebben vergeleken. De meeste consumenten lijken dus wél een vergelijking te maken, maar geven daar geen gevolg aan.

Internet snelheid
Internet
26 augustus 2026

Internet van 100 Mbit/s of hoger bij 91,6% van de huishoudens, glasvezel passeert kabel

Het aandeel huishoudens met een internetverbinding van 100 Mbit/s of meer steeg van 50,1% in 2021 naar 91,6% in 2026. Dat blijkt uit de Telecommonitor van de Autoriteit Consument & Markt (ACM), geanalyseerd door vergelijkingswebsite Overstappen.nl. Snel internet ging daarmee in vijf jaar van iets meer dan de helft naar ruim negen op de tien huishoudens. Ook de techniek achter die aansluitingen veranderde: glasvezel groeide van 1,69 miljoen naar 3,49 miljoen aansluitingen en passeerde kabel als grootste aansluitvorm van Nederland.

Ons klantenservice team

Klantenservice

Wij hebben een team vol behulpzame collega's die je graag helpen en al je vragen beantwoorden.

Klantenservice