Internetkwaliteit krijgt gemiddeld een 8 van Nederlander, maar 73% ervaart problemen | Overstappen.nl
Skip to content
internet modem wifi thuis
Internet
19 februari 2026

Internetkwaliteit krijgt gemiddeld een 8 van Nederlander, maar 73% ervaart problemen

Leestijd: 3 minuten • Laatste update: 9 juli 2026
Geen reacties
Jean-Paul Würsten
Geschreven door
Jean-Paul Würsten
Telecom- en verzekeringsexpert

Ondanks dat Nederlanders de stabiliteit en snelheid van hun internetverbinding gemiddeld met een 7,9 beoordelen, heeft bijna elke Nederlander wel internetergernissen. Zo ergert 34% van de Nederlanders zich het meest aan internetstoringen. Dat blijkt uit onderzoek van vergelijkingswebsite Overstappen.nl. Andere grote irritaties zijn onder andere een slechte internetdekking in specifieke kamers en browsers die vastlopen.

Hoge tevredenheid over internet ondanks ergernissen

In het onderzoek geeft ruim 71%van de respondenten zijn internetverbinding een 8 of hoger. Slechts een kleine minderheid (5%) beoordeelt de verbinding met een onvoldoende. Die hoge beoordeling is opvallend, aangezien bijna niemand aangeeft dat het internet altijd probleemloos werkt. Internetstoringen zijn daarbij de grootste frustratie; bij een derde van de respondenten staan storingen in de top 3 van ergernissen. Jean-Paul Würsten, telecomexpert bij Overstappen.nl, vertelt:

“Het gemiddelde cijfer van 7,9 suggereert dat het internet in de basis op orde is. Maar het feit dat 34% van de respondenten storingen als grootste ergernis ervaart, wijst op een ander probleem: de betrouwbaarheid van de verbinding. Nu thuiswerken, streamen en online vergaderen een groot onderdeel zijn van het dagelijks leven, weegt elke onderbreking zwaarder.”
Jean-Paul Würsten
Jean-Paul Würsten
Telecom- en verzekeringsexpert

Dekking in huis tweede knelpunt

Op de tweede plek in de top 3 van internetergernissen staat slechte dekking in huis. Meer dan een kwart van de Nederlanders (27%) stoort zich aan een kamer waar het internet slecht werkt. Dat wijst op beperkingen van de internetverbinding binnenshuis. Würsten licht toe:

“Veel consumenten denken bij internetproblemen direct aan de snelheid van hun abonnement. In de praktijk is het abonnement niet altijd het probleem, maar gaat het om de verdeling van het signaal in huis. Een snelle verbinding tot aan de voordeur betekent niet automatisch stabiel internet op zolder.”
Jean-Paul Würsten
Jean-Paul Würsten
Telecom- en verzekeringsexpert

Volgens Würsten is slechte dekking in huis in de meeste gevallen op te lossen zonder een sneller abonnement af te sluiten.

“Consumenten kunnen de dekking in huis vergroten door bijvoorbeeld een wifi-versterker te plaatsen. Sommige providers bieden daarnaast ondersteuning of een monteur om de wifi te optimaliseren.”
Jean-Paul Würsten
Jean-Paul Würsten
Telecom- en verzekeringsexpert

Andere irritaties: vastlopende browsers, films en videocalls

Ook een niet-reagerende browser (26%), vastlopende films of series (18%) en haperende videocalls (16%) worden veel genoemd als internetergernissen. Slechts 26% van de respondenten geeft aan helemaal geen irritaties te ervaren. Ondanks de hoge kwaliteitsscore, kunnen providers dus nog veel stappen zetten qua klanttevredenheid. Würsten:

“Verbetering zit hem voor providers niet alleen in snel internet, maar juist in stabiliteit van het netwerk, goede service en duidelijke uitleg. Een deel van de problemen is al op te lossen door te zorgen dat consumenten hun internet goed installeren, bijvoorbeeld door het modem op de juiste plek te zetten.”
Jean-Paul Würsten
Jean-Paul Würsten
Telecom- en verzekeringsexpert
Geschreven door
Jean-Paul Würsten
Jean-Paul Würsten
Telecom- en verzekeringsexpert
Laatste update: 9 juli 2026
Over Jean-Paul Würsten

Sinds 2023 is Jean-Paul Würsten werkzaam als onze telecom- en verzekeringsexpert. Hij voorziet overstappers van de belangrijkste informatie over de telecom- en de autoverzekeringsmarkt. Met zijn ervaring op het gebied van verzekeringen weet hij als geen ander hoe de telecom- en verzekeringsmarkt in elkaar zit. Jean-Paul wordt geregeld vermeld in de pers, waaronder op AD, Telegraaf en BNR.

Reacties

Schrijf een reactie

Je e-mailadres wordt niet getoond.

Andere berichten

Driekwart Nederlanders vergelijkt internetabonnement en blijft toch bij dezelfde provider
Internet
3 september 2026

Driekwart Nederlanders vergelijkt internetabonnement en blijft toch bij dezelfde provider

Van de Nederlanders die dit jaar hun internetabonnement (of internet- en tv-abonnement) vergeleken, stapte 26% daadwerkelijk over naar een andere provider. De overige driekwart legde internetaanbiedingen naast elkaar en bleef vervolgens bij hun huidige provider. Dat blijkt uit onderzoek van vergelijkingswebsite Overstappen.nl. Daarnaast gaf 45% aan het abonnement helemaal niet te hebben vergeleken. De meeste consumenten lijken dus wél een vergelijking te maken, maar geven daar geen gevolg aan.

Internet snelheid
Internet
26 augustus 2026

Internet van 100 Mbit/s of hoger bij 91,6% van de huishoudens, glasvezel passeert kabel

Het aandeel huishoudens met een internetverbinding van 100 Mbit/s of meer steeg van 50,1% in 2021 naar 91,6% in 2026. Dat blijkt uit de Telecommonitor van de Autoriteit Consument & Markt (ACM), geanalyseerd door vergelijkingswebsite Overstappen.nl. Snel internet ging daarmee in vijf jaar van iets meer dan de helft naar ruim negen op de tien huishoudens. Ook de techniek achter die aansluitingen veranderde: glasvezel groeide van 1,69 miljoen naar 3,49 miljoen aansluitingen en passeerde kabel als grootste aansluitvorm van Nederland.

Laptop internet modem
Internet
30 juli 2026

77% van de Nederlanders is de afgelopen 3 jaar niet overgestapt van internetprovider

Slechts 23% van de Nederlanders is de afgelopen drie jaar overgestapt naar een andere internetprovider. Dat blijkt uit onderzoek van vergelijkingssite Overstappen.nl. Vooral onder 55-plussers is overstappen een uitzondering: 84% van hen bleef bij dezelfde provider, tegenover 69% van de 18- tot 34-jarigen. Wie wel overstapt, doet dat als jongere meerdere keren: 11% van de jongste doelgroep wisselde in drie jaar tijd meer dan een keer van provider, tegenover slechts 2% van de 55-plussers.

Internet abonnement kosten
Internet
30 juni 2026

Internetabonnement tot 22% duurder sinds 2023 door jaarlijkse verhogingen

Wie sinds 2023 hetzelfde internetabonnement heeft bij KPN, Ziggo of Odido, betaalt inmiddels tot 22% meer per maand. Per 1 juli 2026 verhogen KPN en Ziggo hun tarieven met 3,3%, Odido voerde eerder dit jaar al een verhoging van 3,1% door. Eén enkele verhoging valt mee, maar opgeteld over vier jaar lopen de maandelijkse abonnementskosten hoog op. Dat blijkt uit een analyse van vergelijkingssite Overstappen.nl over de jaren 2023 tot en met 2026.

Ons klantenservice team

Klantenservice

Wij hebben een team vol behulpzame collega's die je graag helpen en al je vragen beantwoorden.

Klantenservice