Stroomnet verder uit balans: 68% vaker negatieve stroomprijs dan vorig jaar | Overstappen.nl
Skip to content
Stroomnet uit balans
Energie
1 december 2025

Stroomnet verder uit balans: 68% vaker negatieve stroomprijs dan vorig jaar

Leestijd: 3 minuten • Laatste update: 22 december 2025
Geen reacties
Tom Schlagwein
Geschreven door
Tom Schlagwein
Energie-expert

Niet eerder was het aantal uren met een negatieve prijs zo hoog. Overstappen.nl legt uit hoe dit kan en wat dit betekent.

Grootste stijging ooit gemeten

Uit de historische cijfers blijkt dat het aantal uur met een negatieve prijs de laatste jaren snel oploopt. In 2020 ging het om 94 uur, in 2021 om 67 uur en in 2022 was het 83 uur. In 2023 steeg dit aantal negatieve-prijsuren opeens flink naar 307 uur. In 2024 lag het aantal uur nog iets hoger: 465 uur. In 2025 zitten we op 1 december al op 781 negatieve-prijsuren.

Acht keer zakte zelfs de energieprijs inclusief belastingen onder nul. Dat betekent dat kleinverbruikers met een dynamisch contract geld toe kregen voor de stroom die zij afnamen. Dat is uitzonderlijk en gebeurt slechts een paar uur per jaar.

Aanbod groeit sneller dan verbruik

Dat het aantal uur met een negatieve prijs zo snel stijgt, komt vooral door de snelle groei van zonne- en windproductie. Op momenten met veel zon of wind komt er meer stroom beschikbaar dan er wordt gebruikt. Dan daalt de prijs onder nul. De meeste negatieve uren vallen dit jaar tussen 11.00 en 16.00 uur, precies op de momenten dat zonnepanelen de meeste stroom opwekken. Die stroom gebruiken we niet altijd direct op dat moment, waardoor er een disbalans ontstaat tussen vraag en aanbod.

De verwachting is dat uren met een negatieve prijs de komende jaren vaker voorkomen. Door de snelle toename van het aantal zonnepanelen stijgt vooral in de zomer het aanbod op momenten dat de vraag relatief laag is. De explosieve toename dit jaar laat zien dat dit een groeiend probleem is.

Gevolgen voor huishoudens

Voor huishoudens met een dynamisch contract zonder zonnepanelen kunnen negatieve elektriciteitsprijzen geld opleveren, als zij in staat zijn hun verbruik te verschuiven naar de goedkope uren.

Voor huishoudens mét zonnepanelen werkt het anders: zij betalen tijdens negatieve uren voor de stroom die zij terugleveren. Het effect verschilt bovendien per type zonnepaneleninstallatie. Zonnepanelen op het zuiden leveren vooral stroom terug tijdens uren waarin de prijs het vaakst negatief is. Panelen op het oosten en westen leveren het vaakst stroom op tijdens uren met een positieve prijs. Daardoor lopen mensen met een oost-westopstelling minder vaak tegen negatieve uurprijzen aan.

Meer balans nodig

Het toenemende aantal uur met een negatieve prijs laat zien dat het elektriciteitsnet de snelle groei van duurzame stroomopwekking niet goed kan verwerken. Tom Schlagwein, energie-expert bij Overstappen.nl, licht toe:

“We hebben dringend oplossingen nodig om het net beter in balans te krijgen. Denk aan sturen van de vraag naar energie, batterijopslag en slim laden voor auto’s. Ook huishoudens kunnen bijdragen door hun verbruik te verplaatsen naar momenten met veel aanbod. Een elektrische auto rond 13.00 uur laden helpt om het net op drukke momenten te ontlasten én zo wordt de duurzame stroom beter benut. Het helpt al als consumenten voortaan laden na 21.00 uur in plaats van bijvoorbeeld om 18.00 uur.

Daarnaast zijn bedrijven aan zet om hun elektriciteitsvraag beter af te stemmen op het moment van de dag. Ook hier zijn grote stappen mogelijk om negatieve uren te voorkomen.”
Tom Schlagwein
Tom Schlagwein
Energie-expert
Geschreven door
Tom Schlagwein
Tom Schlagwein
Energie-expert
Gecontroleerd door
Rick Boenink
Rick Boenink
Energie-expert
Laatste update: 22 december 2025
Over Tom Schlagwein

Sinds 2019 is Tom Schlagwein expert bij Overstappen.nl. Eerst als tarievenspecialist en sindsdien heeft hij zich ontwikkeld tot dé energie-expert van Overstappen.nl. Hij voorziet Overstappers van onafhankelijk advies voor hun energiecontract en houd je op de hoogte van de laatste ontwikkelingen in de energiemarkt. Tom wordt geregeld vermeld in de pers, waaronder De Telegraaf en Metro en is ook op tv geweest bij programma’s zoals Kassa. Daarnaast presenteert Tom ons Energiejournaal waarin hij uitleg geeft over de huidige situatie op de energiemarkt.

Reacties

Schrijf een reactie

Je e-mailadres wordt niet getoond.

Andere berichten

Energie
19 maart 2026

Gasprijs stijgt 35% na aanvallen; 96% van de overstappers kiest voor vast energiecontract

Na nieuwe aanvallen op grote gasinstallaties in het Midden-Oosten is de gasprijs in Europa opnieuw gestegen. De prijs opende op de ochtend van 19 maart op € 70,- per m³, een stijging van 35% ten opzichte van gisteren. Uit data van Overstappen.nl blijkt dat consumenten duidelijk reageren op de situatie in het Midden-Oosten: 96% van de overstappers kiest in maart voor een vast energiecontract. Daarmee hebben zij minder last van prijsschommelingen. Daarnaast ziet Overstappen.nl dat leveranciers hun aanbod aanpassen door kortingen in te trekken of contracten tijdelijk offline te halen.

Energie
4 maart 2026

Gasrekening in een week tijd € 36,- per maand hoger door internationale onrust

De gemiddelde energiekosten voor een tweepersoonshuishouden dat een nieuw vast contract wil afsluiten, zijn deze week met € 36,- per maand gestegen ten opzichte van vorige week. Dat blijkt uit onderzoek van vergelijkingssite Overstappen.nl. Waar een gemiddeld huishouden vorige week nog € 153,- per maand zou betalen voor een vast energiecontract, ligt dat bedrag deze week op € 189,-. Uit de analyse blijkt ook dat de gemiddelde gasprijs vorige week nog op een van de laagste niveaus in twee jaar tijd lag. Deze week bereikt de prijs juist een hoogtepunt in die periode.

Energie
3 maart 2026

Energieleveranciers passen massaal contract aan na gasprijsstijging

Door de stijging van de gasprijs hebben alle energieleveranciers die vaste contracten aanbieden hun aanbod aangepast in de afgelopen 24 uur. Ze verhogen hun prijzen voor vaste contracten of halen hun vaste contracten zelfs offline als gevolg van de gasprijsstijging. Daarnaast dalen de cashbacks voor nieuwe klanten. Deze aanpassingen zijn een reactie op het conflict in Iran. Volgens data van Overstappen.nl waren er afgelopen week nog 24 leveranciers met een energie contract op het platform. Inmiddels hebben alle leveranciers die een vast contract aanbieden hun propositie aangepast.

Ons klantenservice team

Klantenservice

Wij hebben een team vol behulpzame collega's die je graag helpen en al je vragen beantwoorden.

Klantenservice