Expert Jean-Paul Würsten: “Internet aanbiedingen rond Black Friday zijn vaak wél transparant en voordelig”
Onze Telecomexpert reageert op de waarschuwing van de ACM over misleidende Black Friday-kortingen.

ACM waarschuwt dat veel Black Friday-kortingen misleidend kunnen zijn. Hierdoor is het voor consumenten niet duidelijk of ze daadwerkelijk geld besparen. Onze Telecomexpert Jean-Paul Würsten reageert hierop en vertelt dat internet aanbiedingen juist wél voordelig zijn.
Telecomexpert Jean-Paul Würsten vertelt:
“De recente waarschuwing van de ACM dat veel Black Friday-kortingen misleidend zijn, kan consumenten onzeker maken. Bij internet- en tv-abonnementen zien we echter juist dat aanbieders hun promoties uitbreiden. Vooral bij contracten van één of twee jaar wordt de kortingsperiode tijdens Black Friday regelmatig verlengd ten opzichte van de weken ervoor. In sommige gevallen loopt de korting drie maanden langer door. Daardoor kan de totale besparing voor huishoudens hoog oplopen: bij een internet- en tv-abonnement tot zo’n € 130,- extra voordeel. Dit terwijl de actieprijzen zelf meestal gelijk blijven.”
“Wanneer de kortingstermijn niet wordt verlengd, voegen providers vaak andere voordelen toe, zoals een extra cadeau dat normaal niet bij een abonnement wordt aangeboden. Dit jaar heeft daarnaast één provider zijn pakketten aangepast, waardoor klanten voor dezelfde prijs een hogere internetsnelheid krijgen. Dat soort structurele verbeteringen komen niet overeen met de misleidende praktijken die de ACM in andere sectoren signaleert.”
“De zorgen van consumenten zijn begrijpelijk, maar bij internetabonnementen zien we dat de aanbiedingen over het algemeen goed te controleren zijn. Een vergelijking van acties blijft belangrijk om te bepalen wat het daadwerkelijke voordeel is. Transparante communicatie door providers en duidelijke regels vanuit de ACM helpen daarbij.”
“Voor wie toch al overwoog om over te stappen, kan Black Friday daardoor juist een geschikt moment zijn om een voordeliger abonnement of extra voordeel mee te nemen.”
Sinds 2023 is Jean-Paul Würsten werkzaam als onze telecom- en verzekeringsexpert. Hij voorziet overstappers van de belangrijkste informatie over de telecom-, dierenverzekering- en uitvaartverzekeringsmarkt. Met zijn ervaring op het gebied van verzekeringen weet hij als geen ander hoe de telecom- en verzekeringsmarkt in elkaar zit. Jean-Paul wordt geregeld vermeld in de pers, waaronder op BNR.