Glasvezel in de lift: 63% van de internet overstappers kiest voor glasvezel | Overstappen.nl
Skip to content
glasvezel-in-de-lift
Internet
28 maart 2024

Glasvezel in de lift: 63% van de internet overstappers kiest voor glasvezel

Leestijd: 2 minuten • Laatste update: 22 december 2025
Geen reacties
Jean-Paul Würsten
Geschreven door
Jean-Paul Würsten
Telecom- en verzekeringsexpert

In dit bericht lees je dat het overgrote gedeelte van de overstappers kiest voor een glasvezelabonnement.

Stijging in het aantal afgesloten glasvezelabonnementen

Overstappen.nl ziet op basis van eigen data een toename in het aantal afgesloten glasvezelabonnementen. In het eerste kwartaal van 2023 koos 54% van de overstappers voor glasvezel. Het aandeel steeg in het tweede kwartaal naar 57%, gevolgd door een verdere stijging van 58% in het derde kwartaal. In het laatste kwartaal van 2023 nam het aantal afgesloten glasvezelabonnementen toe naar 60%. Voor het eerste kwartaal van 2024 bleef deze stijgende trend zich voortzetten, waarbij het percentage overstappers naar glasvezel steeg tot 63%. 53% van deze abonnementen werd afgesloten voor internet zonder tv en bellen.

“De stijgende trend in het aantal afgesloten glasvezelabonnementen laat zien dat huishoudens een groeiende voorkeur hebben voor de voordelen van glasvezel. Dit terwijl de kosten van glasvezelabonnementen over het algemeen hoger liggen dan die van DSL of kabel.”
Jean-Paul Würsten
Jean-Paul Würsten
Telecom- en verzekeringsexpert

Veranderende behoefte

“We zien dat huishoudens steeds vaker voorkeur geven aan glasvezelabonnementen vanwege de hogere snelheden, betrouwbaarheid en de onafhankelijkheid van de afstand tot de wijkcentrale”, zegt Jean-Paul Wursten.”Ook merken we op dat er een groeiende behoefte is aan sneller en betrouwbaarder internet voor streaming, online gaming, thuiswerken en andere online activiteiten.”

Beschikbaarheid glasvezel

In 2023 zijn er ongeveer 1,5 miljoen nieuwe glasvezelaansluitingen bij gekomen, waardoor het totale aantal aansluitingen nu op 7 miljoen ligt. Hiermee is glasvezel beschikbaar voor ongeveer 90% van alle huishoudens.

Jean-Paul Würsten: “Volgens de Telecommonitor van de ACM zijn er momenteel ongeveer 2,7 miljoen actieve glasvezelabonnementen. Dit aantal zal in de komende jaren verder toenemen vanwege de veranderende behoefte, geleidelijke uitfasering van het koper (DSL) netwerk en het aantal huishoudens dat overstapt van het kabel (coax) netwerk naar glasvezel.”

Geschreven door
Jean-Paul Würsten
Jean-Paul Würsten
Telecom- en verzekeringsexpert
Laatste update: 22 december 2025
Over Jean-Paul Würsten

Sinds 2023 is Jean-Paul Würsten werkzaam als onze telecom- en verzekeringsexpert. Hij voorziet overstappers van de belangrijkste informatie over de telecom-, dierenverzekering- en uitvaartverzekeringsmarkt. Met zijn ervaring op het gebied van verzekeringen weet hij als geen ander hoe de telecom- en verzekeringsmarkt in elkaar zit. Jean-Paul wordt geregeld vermeld in de pers, waaronder op BNR.

Andere berichten

internet modem wifi kabelinternet glasvezel
Internet
28 januari 2026

60% van de overstappers koos in 2025 voor glasvezel, kabelinternet steeg naar 22%

Zes op de tien Nederlandse huishoudens die in 2025 overstapte van internetabonnement koos voor glasvezel. Tegelijkertijd groeide het aandeel kabelinternet in één jaar tijd van 13% naar 22%, terwijl DSL juist verder terugviel naar 18%. Dat blijkt uit overstapdata van Overstappen.nl over de jaren 2023 tot en met 2025. De cijfers laten zien dat de meeste overstappers een voorkeur hebben voor glasvezel, maar dat de verhoudingen tussen de netwerken verschuiven.

televisie met streamingdiensten en afstandsbediening
Internet
15 januari 2026

42% van Nederlanders kiest voor internet met tv, ondanks populariteit streamingdiensten

Ondanks de populariteit van streamingdiensten, verdwijnt traditionele tv niet uit Nederlandse huishoudens. Sterker nog: huishoudens kiezen steeds vaker voor een internetabonnement met tv. Uit een analyse van eigen data van vergelijkingswebsite Overstappen.nl blijkt dat in 2025 42,1% van de afgesloten abonnementen bestond uit internet en tv. In 2021 was dat nog 26,3%. Daarmee wordt deze combinatie bijna net zo vaak gekozen als een internet-only-abonnement, dat met 51,7% nog altijd het grootste aandeel heeft.

Ons klantenservice team

Klantenservice

Wij hebben een team vol behulpzame collega's die je graag helpen en al je vragen beantwoorden.

Vandaag open vanaf 08:30 uur Klantenservice